MARPATAS_2017

PATENT LİSTESİNİN 1 NUMARASI YİNE DEĞİŞMEDİ!

Samsung, ABD’de en fazla patent alan şirketler listesinde ikinci sırada. İlk sıradaki şirket ise, muhtemelen pek çoğunuzu şaşırtmayacak!
Teknoloji firmaları, yenilikçi fikirlerinin patentini alma konusunda hızlıdır. Yakın bir gelecekte bunları piyasaya çıkarma niyetleri hiç olmasa da, patentlerini almak içlerini rahatlatır. Bunu yaparak entelektüel mülkiyetlerini rakiplerinden korumaya çalışırlar.
IBM, 2017’de şu ana kadar 5,797 patent kaydı yaptı. Samsung, 4,143 patent kaydıyla ikinci sırada. Bunun anlamı, firma 1 Ocak’tan 1 Ağustos’a kadar günde ortalama 19.5 patent kaydı yapmış.

Screenshot 2017-09-28 14.06.25

IBM ayrıca 2010’dan beri verilen toplam patent sayısında da 53,925 ile en öndeki teknoloji firması. Samsung burada da 44,301 patent ile ikinci sırada geliyor.

Samsung bir şeyin patentini aldığında genelde ne olduğunu görüyoruz, ama bu o şeyleri piyasaya çıkarmaya niyetinin olduğunu göstermiyor. Firmanın bir gün bu sayısız patentlerdeki teknolojilerin her birini kullanıp kullanmayacağını kimse bilmiyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>